POWRÓT DO

GŁÓWNEJ

STRONY

_____________________________
Blog > Komentarze do wpisu

Kevin Alan Milne: ''Ostatnia nuta''

Piękna i pouczająca powieść Kevina Alana Milne skłania do refleksji i zadumy nad priorytetami postawionymi sobie w życiu i konfrontacją marzeń z przeszłości wobec otaczającej nas codzienności.

''Ostatnia nuta'' to opowieść o losach niezrealizowanego muzyka i kompozytora, który na pewnym etapie swego życia tak dalece ulega tzw.''wyścigowi szczurów'', iż zapomina o tym co najważniejsze w życiu: o miłości, szczęściu, rodzinie i radości czerpanej z każdego kolejnego dnia. Dopiero wielka rodzinna tragedia uzmysławia mu jak dalece życie jego odbiegło z upływem lat od młodzieńczych ideałów, którym hołdował w przeszłości zanim zniewoliła go praca w dużej agencji reklamowej i dążenie do dostatniego i wygodnego życia.
Piękna i pouczająca powieść Kevina Alana Milne skłania do refleksji i zadumy nad priorytetami postawionymi sobie w życiu i konfrontacją marzeń z przeszłości wobec otaczającej nas codzienności. Utrata najbliższej osoby jest dla Ethana momentem przełomowym w życiu. Od tego czasu bohater książki decyduje się na wyzwolenie z dotychczasowych ram, które uczyniły go raczej niewolnikiem własnego życia, niż potrafiącym cieszyć się jego pięknem. Niestety na realizację pewnych obietnic i postanowień z przeszłości jest już trochę za późno.
Na stronach książki przenosimy się też do czasów II wojny światowej, poznając fascynującą historię pierwszej gitary Ethana podarowanej mu przez dziadka.
Świetna i wciągająca bez reszty powieść obyczajowa z muzyką Pachelbela w tle.

Kevin Alan Milne: ''Ostatnia nuta'' (tytuł oryginału: ''The final note'', 2011), wyd. Hachette 2012

*     *     *     *     *     *     *     *     *     *

środa, 26 czerwca 2013, longplay_2010
Tagi: M

Polecane wpisy