POWRÓT DO

GŁÓWNEJ

STRONY

_____________________________
Blog > Komentarze do wpisu

Urszula Sipińska: ''Gdybym była aniołem''

Druga książka jednej z największych gwiazd polskiej piosenki niestety nie dorównuje poprzedniczce (''Hodowcy lalek'', 2005). ''Gdybym była aniołem'' to zbiór luźnych zapisków i opowiadań piosenkarki, niejednokrotnie bardzo naiwnych i irytujących.

 

Jednak i na stronach tej książki znajdziemy fragmenty, które potrafią zaintrygować i wciągnąć czytelnika. To jednak książka daleko odbiegająca od tematyki pierwszej publikacji. Sipińska pisze o przyjaciołach, rodzinie oraz przytacza fragmenty najróżniejszych opowieści zaczerpniętych z jej życia. W przeciwieństwie do ''Hodowców lalek'', książka ta nie posiada takiej wartości dokumentalnej dla miłośnika jej piosenek jak poprzednia publikacja.
''Gdybym była aniołem'' to książka bardzo osobista, poruszająca rozmaite tematy związane z życiowymi problemami i dylematami Urszuli Sipińskiej. Jak bardzo osobista to publikacja niech świadczą choćby irytujące ilustracje autorki, jakimi wyjątkowo hojnie wyposażyła książkę. Czytelne i zrozumiałe chyba tylko dla niej samej i najbliższych jej przyjaciół.

Robert Ratajczak

Urszula Sipińska: ''Gdybym była aniołem'', Zysk i S-ka Wydawnictwo 2010środa, 23 kwietnia 2014, longplay_2010
Tagi: s

Polecane wpisy