POWRÓT DO

GŁÓWNEJ

STRONY

_____________________________
Blog > Komentarze do wpisu

Urszula Sipińska: ''Hodowcy lalek''

''Hodowcy lalek'' to zbiór wspomnień Urszuli Sipińskiej z okresu obejmującego cały przebieg jej błyskotliwej kariery. Całość napisana po latach pełna jest swego rodzaju żalu i wrogości do panujących w czasach PRL-u układów i zależności. To także swego rodzaju odpowiedź na pytanie jakie zadawali sobie przez lata wielbiciele jej talentu: dlaczego bezpowrotnie odeszła ze sceny i zrezygnowała z dalszej kariery.

Książka napisana bardzo odważnym językiem z punktu osoby wyzwolonej z machiny show businessu, znajdującej się dziś ''na zewnątrz''. Sipińska na stronach książki nie oszczędza ówczesnych decydentów i wpływowych osobistości. Całość czyta się wyśmienicie, tym bardziej iż wiele wątków poruszanych przez autorkę wiąże się z wspomnieniami, związanymi z jej piosenkami jakie owego czasu nuciła cała Polska.
Na stronach książki spotykamy wiele postaci ''z środowiska'' jakie na swej drodze spotykała piosenkarka, jak: Jerzy Waldorff, Seweryn Krajewski, Maryla Rodowicz, Michał Bajor, Czesław Niemen czy ...Donald Tusk i Barry Gibb. Fotografie ''z epoki'' ilustrujące książkę doskonale oddają klimat tej (nie tylko) muzycznej opowieści. Szkoda tylko, iż aż roi się na stronach książki od literówek i błędów w pisowniach obcojęzycznych nazwisk (Bary Geeb?), co wyjątkowo irytuje w przypadku książki napisanej przez osobę będącą owego czasu częścią muzycznego środowiska.

Robert Ratajczak

Urszula Sipińska: ''Hodowcy lalek'', Zysk i S-ka Wydawnictwo 2005

środa, 23 kwietnia 2014, longplay_2010
Tagi: s

Polecane wpisy